Aż 46 proc. kobiet i 64 proc. mężczyzn w Polsce ma nadwagę. Ci, którym nie uda się schudnąć samodzielnie, prędzej czy później zgłoszą się po fachową pomoc.

Moda na piękny wygląd i zdrowe ciało sprawia, że coraz więcej Polaków dba o swoje zdrowie i podejmuje różne kroki, aby cieszyć się nim jak najdłużej. Z drugiej strony ogromne tempo życia, niezdrowe jedzenie i stres popychają rodaków w stronę specjalistów, którzy pokazują im, jak można się zdrowo odżywiać. Wszystko to sprawia, że rynek usług medycznych oraz branża zdrowia i urody to jedne z najszybciej rozwijających się gałęzi gospodarki, które na dodatek pozwalają wygenerować wysokie marże.

Naturamo to jedna z firm, która zdecydowała się wykorzystać popularność na zdrowy stylu życia. Od niedawna rozwija sieć franczyzowych gabinetów, w których świadczy usługi walki z otyłością, wykorzystując do tego celu medycynę alternatywną i komplementarną.

– Spośród konkurencji wyróżnia nas metoda odchudzania, która polega na eliminacji różnych przyczyn obciążeń organizmu: ze strony zdrowia, sposobów myślenia, ale również patologicznych nawyków. Dietetyka jest ważnym aspektem całego programu, ale nie jest najważniejsza – twierdzi Marcin Szostak, wiceprezes Naturamo. – Oprócz metody, franczyzobiorcy otrzymują również program komputerowy, który wspiera proces odchudzania, przyspiesza pracę terapeutów i dietetyków. Pacjent dokładnie widzi, kiedy ma kolejną wizytę, ma wgląd w swoje osiągnięcia – wie, ile schudł i jakie są obecne zalecenia. Fran-czyzobiorca przechodzi również szkolenie z zakresu dietetyki, medycyny komplementarnej i alternatywnej, ćwiczeń rozwijających świadomość odżywiania, obsługi urządzeń do badania obciążeń organizmu, a także systemu komputerowego.

Chociaż to dopiero początek budowy sieci, Naturamo ma ambitne plany. W przyszłym roku firma chce otworzyć ok. 20 placówek.

– Mamy już pierwszych potencjalnych franczyzobiorców, którzy chcą poprowadzić nasze gabinety w Lublinie, Poznaniu, Gdańsku, Białymstoku, Krakowie, we Wrocławiu, w Jeleniej Górze oraz na Śląsku. Kiedy liczba placówek Naturamo w Polsce przekroczy 50, wówczas rozpoczniemy poszukiwania masterbiorcy, który zajmie się rozwojem sieci w krajach ościennych i na zachodzie Europy – zapowiada Marcin Szostak.

Opłata za przystąpienie do sieci Naturamo wynosi 80 tys. zł. Do kosztów inwestycji trzeba doliczyć jeszcze wydatki na remont i wyposażenie lokalu. Inwestycja według franczyzo-dawcy powinna się zwrócić mniej więcej po dwóch latach.

Lokal, w którym będzie działał punkt Naturamo, nie musi być duży – wystarczy 20 m2. W lokalu trzeba wygospodarować miejsce na dwa gabinety oraz niewielką poczekalnię. Ważne, aby w pobliżu lokalu znajdował się duży parking.

 

Dieta i terapia

Marcin Szostak wiceprezes Naturamo

Spośród konkurencji wyróżnia nas metoda odchudzania, która polega na eliminacji różnych przyczyn obciążeń organizmu: ze strony zdrowia, sposobów myślenia, ale również patologicznych nawyków.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
 • Praca dodatkowa

  Poszukuję osoby, która będzie mogła poświęcić kilka godzin w tygodniu na takie usługi jak:…
 • Formularz

  Komentarze …
 • Startupy

  Startupy

  SPRAWDZAJ PO TRZYKROĆ Agnieszka Lewandowska, prezes fundacji Startup School Jeśli uważasz,…
Załaduj więcej Redaktor
 • Startupy

  Startupy

  SPRAWDZAJ PO TRZYKROĆ Agnieszka Lewandowska, prezes fundacji Startup School Jeśli uważasz,…
 • Bezpieczny rozwój

  Bezpieczny rozwój

  „Pracownicy. To najlepszy sposób na długoterminowy rozwój firmy. Trudno o dobrego pracowni…
 • W jaki biznes inwestować

  W jaki biznes inwestować

  Mobilny punkt gastronomiczny, automat skręcający papierosy, a może firma usuwająca graffit…
Załaduj więcej Blog

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź też

Praca dodatkowa

Poszukuję osoby, która będzie mogła poświęcić kilka godzin w tygodniu na takie usługi jak:…